Czy witamina B17 zapobiega nowotworom?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Czy Witamina B17 Zapobiega Nowotworom?Czy witamina B17 zwana równiez amigdalina jest rzeczywiście cudownym lekiem na raka? W sieci bez problemów znajdziemy mnóstwo informacji na temat rzekomych, cudownych wlaściwości letril – bo taka równiez nazwa określa sie substancje rzekomo leczaca i zapobiegajaca powstawaniu nowotworów.

Letril raz pierwszy zostala uzyta jako lek na raka w Rosji w 1845 roku, a w Stanach Zjednoczonych w 1920 roku. Badaniom nad wykorzystaniem letrilu w leczeniu raka blizej przyjrzala sie m.in. Amerykańska National Cancer Institute (NCI). I co sie okazalo? Nie ma zadnych, naukowo udokumentowanych przypadków wyleczenia, lub tez poprawy zdrowia ludzi zazywajacych witamine B17. Podkreślam jeszcze raz: zadne badanie nie wykazalo, ze amigdalina leczy raka. Zainteresowanych odslylam do ciekawej dokumentacji na ten temat.

Co wiecej okazalo sie, ze w przypadku przyjmowania amigdaliny istnieje dość duze ryzyko wystapienia powaznych dzialań niepozadanych powstalych w wyniku zatrucia cyjankiem. A jakie sa objawy? Pomijajac tak „delikatne” jak ból i zawroty glowy moze dojść do powaznego uszkodzenia watroby, nerwów powodujace utrate równowagi i trudności z chodzeniem. Na koniec czeka nas śpiaczka i zgon. Szacuje sie, ze zjedzenie od 50 do 60 pestek moreli moze spowodować śmierć.

Witamina B17 to świetny biznes. Wiekszość informacji dotyczacych rewelacyjnych wlaściwości witaminy B17 mówiac delikatnie mija sie z prawda. Jest mi trudno uwierzyć w spiskowa teorie, która mówi, ze ci, którzy stosuja w leczeniu witamine B17 ze strony oficjalnych czynników poddawani sie wszelkim szykanom, lacznie z aresztowaniami. Brzmi to troche fantastycznie.

Jezeli chodzi o to w jaki sposób witamina B17 dziala na raka to wiekszość opisów pelna jest szczególów trudnych do zweryfikowania. Zdaniem wiekszości zwolenników witaminy B17 rak powstaje w wyniku zlej, ubiogiej w wiatmine B17, diety. Spotkalem sie nawet, ze stwierdzeniem, ze na raka nie choruja Eskimosi, bo zjadaja duzo witaminy B17.

A gdzie znajdziemy witamine B17? A glównie w pestkach jablek, moreli, brzoskwiń, ale równiez w jagodach i w gorzkich migdalach. Jak powszechnie wiadomo dieta Eskimosów sklada sie glównie ze świezych owoców i migdalów. Czepiam sie? Idźmy dalej. Na raka nie choruja równiez przedstawiciele plemienia Hunza (Himalaje).

Dlaczego? Bo zajadaja sie morelami i prosem. Rzeczywiście do lat 50 nie odnotowano wśród tej spoleczności przypadków nowotworów. A dlaczego nie odnotowano? Czyzby dobroczynny wplyw diety? Nie, po prostu do końca lat 50 zaden lekarz nie pofatygowal sie, aby odwiedzić plemie. A gdy juz sie wybrali i odwiedzili, to jednak stwierdzili kilka przypadków nowotworów. A juz kompletnie rozbawila mnie znaleziona gdzieś i powielana bezkrytycznie informacja, ze dawniej nasze bacie dodawaly do dzemów, albo innych potraw zmielone pestki śliwek czy moreli. I dlatego dawniej ludzie nie chorowali, a teraz choruja.

Letril nie moze być stosowany w Europie i Stanach, ale moze być w Meksyku. Oczywiście nie musze mówić, ze koszy leczenia san horrendalne?  Dlaczego wiec ludzie biora? Bo wierza, a wiara czyni cuda. A jak sie kończa takie cuda mozna przeczytać tutaj.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Czy Witamina B17 Zapobiega Nowotworom?
Czy Witamina B17 Zapobiega Nowotworom?
Czy Witamina B17 Zapobiega Nowotworom?
Czy Witamina B17 Zapobiega Nowotworom?
Czy Witamina B17 Zapobiega Nowotworom?

Czy Witamina B17 Zapobiega Nowotworom?

Czy Witamina B17 Zapobiega Nowotworom?

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *