celulitNierówno rozłożona tkanka tłuszczowa sprawia, że powierzchnia naszej skóry zaczyna swym wyglądem przypominać pomarańczową skórkę. Cellulitis, najchętniej atakujący tak ważne dla kobiet obszary, jak brzuch, uda i pośladki, bywa przyczyną wielu kompleksów. Czy można z nim skutecznie walczyć? Oto kilka porad dla tych kobiet, którym takie problemy skutecznie utrudniają życie.

 

Cellulitis nie musi być Twoim wrogiem!
Żadna kobieta nie jest skazana na borykanie się z problemem pomarańczowej skórki. Pamiętajmy, że demonizowany cellulitis to nic innego, jak tkanka tłuszczowa, z którą można walczyć dzięki odpowiednio ułożonej diecie oraz systematycznej aktywności fizycznej.

 

Aktywność fizyczna – niezastąpione wsparcie w walce o zgrabną sylwetkę
Systematyczne ćwiczenia sprawiają, że nasza sylwetka piękniej się prezentuje, a my możemy skutecznie wzmacniać mięśnie. Systematyczna aktywność fizyczna pozwala też na stopniową redukcję tkanki tłuszczowej, jest też jedną z podstaw w skutecznej walce z cellulitis. By zachować jędrną i sprężystą skórę, nie trzeba poddawać się morderczym treningom. Zwykła gimnastyka powinna wystarczyć. By osiągnąć sukces warto ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu, za każdym razem poświęcając na gimnastykę minimum 30 minut. Jakie formy aktywności fizycznej są tu szczególnie zalecane? Marszobieg oraz jogging to najskuteczniejsze formy aktywności, dzięki którym można zwalczać cellulitis. Wiele korzyści można też osiągnąć dzięki ćwiczeniom siłowym oraz rowerowym wycieczkom, będącym idealnym rozwiązaniem dla tych kobiet, które lubią łączyć przyjemne z pożytecznym. Warto też poświęcić trochę czasu na te ćwiczenia, które skupiają się na pośladkach. Przyjmowanie pozycji typowych dla walczących szermierzy, siadanie w powietrzu czy kopanie na klęczkach to najlepsze ćwiczenia na jędrne pośladki, dzięki którym można się uwolnić od pomarańczowej skórki.

 

Dieta w walce z pomarańczową skórką
Cellulitis można też zwalczać dzięki odpowiedniej diecie. Ważne jest tu ograniczenie produktów będących źródłem tłuszczów zwierzęcych, a postawienie na te artykuły spożywcze, które dostarczą nam odpowiednich ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Warto też sięgać po owoce i warzywa, w których znajdują się antyoksydanty. Witaminy A, C oraz E mogą nie tylko chronić nas przed wolnymi rodnikami, ale też wspierać naszą walkę z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej.

 
Masaż – cenne wsparcie w walce o jędrną skórę
Masaż może skutecznie pobudzać krążenie krwi, a połączenie takiego zabiegu z korzystaniem z kremu ujędrniającego może przynieść wspaniałe rezultaty. Jeśli masaże takie będą łączone z systematyczną aktywnością fizyczną oraz ze zdrową, lekką dietą, z pewnością przyniosą wspaniałe efekty.

 

Cellulitis nie musi nam spędzać snu z powiek. Ten problem można pokonać dzięki konsekwencji i wytrwałości. I choć nie jest to prosta walka, warto ją podjąć dla własnego dobra.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *